Popis částí RFID systému

RFID štítky (tagy) 

Jsou to samolepící papírové etikety obsahující hliníkovou anténu různého tvaru a uprostřed miniaturní elektronický obvod (čip). Dodáváme papírové (ECO) RFID štítky světového výrobce BEONTAG, který má výrobní kapacity
v Brazílii a distribuci ve Skandinávii.

Do čipu RFID štítku je zakódována kromě jiného hodnota čárového kódu dokumentu. Tato hodnota je pak vyvolána a předána bezdrátově do dalších RFID zařízení.   

Pracovní stanice na pulty

Je to technické zařízení, které je propojeno pomocí USB kabelu s PC a položením dokumentu s RFID štítkem (tagem)
na pracovní stanici dojde k načtení jeho hodnoty do PC. Pracovní stanice se nachází na pultech půjčoven u každého PC jedna, zároveň se uplatní i na katalogizaci při zapisování a označování nových dokumentů.

Námi dodávané zařízení NORDIC ID S1 je vybaveno senzorem pro přiblížení dokumentu, které usnadňuje čtení.

Jedná se o volně stojící panely nebo jen antény na stěně
v několika různých provedeních. Řídící jednotka brány je pomocí sítě napojená na knihovní systém a když identifikuje nepůjčený dokument spustí zvukový a světelný poplach. Zároveň se na PC u pultu zobrazí o jaký dokument přesně jde. Více informací o branách včetně fotografií najdete zde.

Samopůjčovací zařízení

Je to samostatně stojící zařízení na pult, které slouží zároveň jako informační kiosek a online katalog pro čtenáře. Běžně se nazývá také selfcheck a v naší nabídce
se jedná o základní zařízení (typ RFID-K2), které má integrovanou účtenkovou tiskárnu a také výkonný scanner čárových kódů. V podstavci je zabudovaná RFID čtečka. Zařízení má šířku pouze 30 cm a vejde se tedy téměř kamkoliv. Dodáváme v elegantní bílé barvě a šedivou základnou.

Ruční asistent pro revizi

Opět je to zařízení od společnosti NORDIC ID, které lze používat kromě revize kdykoliv postrádáte dokument označený RFID štítkem (tagem).  Na vzdálenost několika metrů Vám umožní jeho dohledání pomocí síly signálu.  Zařízení má dobíjecí akumulátor (USB-C) a pomocí WIFI je propojeno přímo se systémem Tritius.